Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński przyszedł do mieszkania prezes TK

W dniu skierowania przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek wniosku do Trybunału Konstytucyjnego prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z prezes TK Julią Przyłębską - poinformował Onet. Kaczyński miał przyjść do mieszkania prezes TK.

W czwartek SN uznał, że sędziowie wybrani przez nową KRS nie powinni orzekać. Tymczasem dzień wcześniej, czyli w środę, marszałek Sejmu Elżbieta Witek skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między prezydentem i Sądem Najwyższym oraz między Sejmem i Sądem Najwyższym.

Reklama

Poinformowała, że ten krok był związany właśnie z zaplanowanym posiedzeniem trzech izb SN. Według prezes TK tym samym zaplanowane na czwartek rozpoznawanie wniosku Małgorzaty Gersdorf przez trzy izby SN "uległo zawieszeniu". Mimo to SN zdecydował się na odbycie posiedzenia.

Właśnie w środę, jak informowali sejmowi dziennikarze, około południa doszło do spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Według Onetu Jarosław Kaczyński tego samego dnia miał spotkać się również z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską. Do spotkania miało dojść w mieszkaniu prezes TK.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje