Jarosław Kaczyński: W dzisiejszych realiach TK to organ partyjny

- Trybunał Konstytucyjny jest w dzisiejszych realiach w istocie także organem partyjnym. No, a to już jest zupełnie niemożliwe do przyjęcia i dlatego trzeba to zmienić, a przynajmniej to ograniczyć - ocenił w środę wieczorem w Telewizji Republika prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Trybunał Konstytucyjny jest instytucją specyficzną; ma ogromną władzę, całkowicie niekontrolowaną; i jednocześnie bardzo słabą legitymację. Jest w istocie organem politycznym. W tym nie byłoby nic złego, no bo trudno, żeby było inaczej, skoro wybiera go Sejm. Ale z drugiej strony jest w dzisiejszych realiach w istocie także organem partyjnym. No, a to już jest zupełnie niemożliwe do przyjęcia i dlatego trzeba to zmienić, a przynajmniej to ograniczyć - powiedział Jarosław Kaczyński. 

Reklama

- Jeśli tak będzie dalej, to powstanie sytuacja niezrozumiała dla społeczeństwa i fatalnie wpływająca na bieg polskich spraw publicznych, (...) polskich spraw w sferze gospodarczej, no wszystkich polskich spraw. Musimy tę sprawę rozwiązać w interesie miażdżącej większości Polaków, ale także w interesie polskiej demokracji - dodał prezes PiS. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje