​Jeden z najgroźniejszych polskich przestępców schwytany

Zmienił tożsamość i wygląd. Mimo to w Bułgarii udało się schwytać Michała K. pseudonim "Pasek", niezwykle groźnego przestępcę - informuje polska policja.

Michał K. pseudonim "Pasek" przez wiele lat był liderem zorganizowanej grupy przestępczej. Zmieniał swoją tożsamość, wygląd, posługiwał się fałszywymi dokumentami. Był ścigany kilkoma listami gończymi. 

Reklama

23 maja, dzięki współpracy polskiej i bułgarskiej policji, Michał K. został zatrzymany.

Zdaniem śledczych, K. przez wiele lat był liderem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. On i jego ludzie zajmowali się między innymi produkcją i handlem narkotykami, rozbojami, kradzieżami, oszustwami i szeregiem innych przestępstw. 

Policjanci rozbili jego grupę, natomiast Michał K., chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, opuścił granice Polski i zaczął ukrywać się przed organami ścigania. W tym czasie wydano za nim kilka listów gończych, Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu. Ta ostatnia oznacza, że osoba zatrzymana będzie podlegać ekstradycji.

"Pasek" ukrywał się w jednej z miejscowości oddalonej o 200 km od Sofii. Mężczyzna wylegitymował się podrobionym dokumentem tożsamości i nie chciał podać prawdziwych danych personalnych. Był zaskoczony, gdy na miejscu zobaczył opolskich kryminalnych. Aktualnie oczekuje w areszcie na ekstradycję do Polski.

Dowiedz się więcej na temat: Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje