Reklama

Reklama

Kaczyński: Kamiński szefem warszawskiego PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński zostanie nowym pełnomocnikiem warszawskiego zarządu PiS.

Kaczyński potwierdził podczas konferencji prasowej czwartkową informację PAP, że Kamiński na tym stanowisku zastąpi szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka.

Reklama

- W tej chwili staramy się zrealizować taką zasadę, że przynajmniej w roku wyborczym: "jeden człowiek, jedna funkcja" - podkreślił Kaczyński.

Szef PiS przypomniał, że do niedawna Mariusz Błaszczak był rzecznikiem prasowym partyjnego klubu, jego przewodniczącym oraz szefem organizacji warszawskiej. - Chociaż naprawdę funkcjonował w tych rolach naprawdę sprawnie, to po prostu był to ciężar nad siły. Chcemy po prostu wykorzystywać wszystkie siły, jakie mamy, w sposób racjonalny - podkreślił Kaczyński. Dodał, że "naprawdę wysoko" ocenia Mariusza Błaszczaka.

Kaczyński tłumaczył też przyczyny nominacji posłanki PiS Beaty Kempy na pełnomocnika świętokrzyskiego PiS.

Kempa spotkała się w czwartek z działaczami PiS w tym regionie. Po tym spotkaniu, na jej konferencji prasowej europoseł Jacek Włosowicz i senator Grzegorz Banaś oświadczyli, że "decyzja Komitetu Politycznego jest dla nich nie do przyjęcia".

Żaden z nich nie powiedział jednak otwarcie, że występuje z PiS, żaden nie ujawnił też swoich planów politycznych.

- Dajemy kilka dni, może nawet kilkanaście na opamiętanie, żeby kurz osiadał - powiedział Kaczyński pytany o zachowanie Włosowicza i Banasia.

Kaczyński podkreślił, że "energiczna i znana" osoba, jaką jest Kempa, "może pójść drogą, którą szedł Przemysław Gosiewski".

- Przy całym szacunku dla wielkiego dorobku, pracowitości i kwalifikacji wszystkich pań i panów, posłów i senatorów z tego regionu, sądzimy, że oni po prostu na tym także skorzystają. Ich szanse na reelekcję dzisiaj wyraźnie wzrosły, a nie spadły - powiedział szef PiS.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy