Reklama

Reklama

Kaczyński o programie opozycji: Rewolucja obyczajowa i rozbicie państwa

"Prawdziwy program Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej ogranicza się do rewolucji obyczajowej i rozbicia państwa" - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem niezależna.pl.

"Oni (politycy PO-KO - PAP) niczego, co mówią społeczeństwu, nie traktują poważnie. Może poza tymi planami dotyczącymi rewolucji obyczajowej i dotyczącymi rozbicia państwa, uczynienia z Polski strefy zamieszkiwania Polaków, bo to już nie będzie państwo polskie. To chyba rzeczywiście jest ich prawdziwy program, a cała reszta tego, (to) są te dodatki" - powiedział Kaczyński.

Reklama

Według prezesa PiS, opozycja "wpiera ludziom", że może "dać jeszcze więcej". "Oczywiście nie mogą dać więcej i nie dadzą (...) bez najmniejszej wątpliwości zabiorą to, co zostało przekazane przez nas. I ze względu na swoje poglądy i interesy, ale także ze względu na to, że żeby to mogło funkcjonować, te wielkie transfery społeczne, to trzeba umieć rządzić. A oni nie potrafią rządzić" - podkreślił prezes PiS.

Według Kaczyńskiego, politycy PO-KO mają gorsze kwalifikacje w dziedzinie gospodarki, niż obecnie rządzący. 

"W ogóle całe ich (PO-KO - PAP) rządzenie to jest coś, co przypomina działalność takiej młodzieżowej grupy, chociaż oni nie są w młodzieżowym wieku. 'Tutaj trochę piłki, tutaj trochę wina - a tutaj sobie trochę porządzimy' - tak się nie da rządzić państwem, tak się nie da prowadzić Polski do sukcesów i tak się nie da też utrzymać obecnego stanu w sferze społecznej" - powiedział Kaczyński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje