Reklama

Reklama

Kaczyński: Ten rząd i tak powinien być odwołany. Dlaczego?

Ten rząd powinien być odwołany, nie dlatego, że nie spełnił obietnic, ale dlatego, że jest grubo poniżej minimalnego standardu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że PiS nie odstępuje od planu zgłoszenia konstruktywnego wotum nieufności.

"Ten rząd powinien być odwołany. Nie dlatego, że nie spełnił obietnic, bo to się w demokracji zdarza dosyć często, tylko dlatego, że on jest grubo poniżej minimalnego standardu" - powiedział w piątek dziennikarzom Jarosław Kaczyński po tym, jak Sejm udzielił wotum zaufania gabinetowi PO-PSL. "Jakość rządu poniżej minimum. To szkodzenie Polsce" - dodał.

Reklama

Szef PiS stwierdził, że uzyskanie przez rząd wotum zaufania niczego nie zmienia. "Stało się tak, jak można było przewidzieć" - ocenił.

Podkreślił też, że PiS nie odstępuje od planu zgłoszenia konstruktywnego wotum nieufności. "Będziemy kontynuowali naszą akcję. Sytuacja jest dynamiczna" - dodał.

Zdaniem Kaczyńskiego podczas debaty z okazji rozpatrywania wniosku o konstruktywne wotum nieufności będzie czas na to, by "bardzo rozlegle uzasadnić", dlaczego rząd Tuska powinien być odwołany.

Dowiedz się więcej na temat: wotum | prezes PiS | Prawo i Sprawiedliwość | Jarosław Kaczyński | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje