Reklama

Reklama

Kamiński o nieujawnionej pożyczce Hofmana: Nie zapłacił podatku, ale sprawa nie ma drugiego dna

Tak jak większość Polaków nie pamiętał o tym, że jak się pożycza od kogoś pewną kwotę pieniędzy, to trzeba od niej odprowadzić podatek. W tym przypadku było to około 2 tys. zł - powiedział Mariusz Kamiński z PiS.

Poseł opowiedział na konferencji prasowej o szczegółach sprawy dotyczącej zarzutów stawianych Adamowi Hofmanowi. Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę o nieprawidłowościach w jego oświadczeniu majątkowym, do którego nie dopisał transakcji na ponad 100 tys. zł.

Reklama

- Adam Hofman ujawnił, że od bardzo bliskiego przyjaciela pożyczył pewną kwotę na zakup samochodu, ale cała ta pożyczka została spłacona, natomiast popełnił pewien błąd formalny - dodał Kamiński.

Poseł zaapelował również, żeby nie doszukiwać się w tym przypadku afery korupcyjnej, ponieważ sprawa nie ma "drugiego dna".

Hofman zachowuje się w tej sprawie honorowo

W poniedziałek prezes PiS wyraził nadzieję, że sprawa będzie wyjaśniona po myśli Hofmana. Przy zastrzeżeniu - wskazał - że polityków "obowiązują standardy wyjątkowo twarde".

Według Kaczyńskiego,  Hofman zachowuje się w tej sprawie honorowo. - Z tego się cieszymy i to też stwarza perspektywę powrotu Adama Hofmana do polityki, oczywiście po wyjaśnieniu tej sprawy - dodał.

Hofman poinformował w piątek, że zawiesza członkostwo w PiS i klubie partii do czasu wyjaśnienia sprawy swego oświadczenia majątkowego. Prezes PiS powiedział wtedy PAP, że Hofman nie będzie rzecznikiem PiS i szefem okręgu konińskiego.

Decyzje te miały związek z zawiadomieniem przez CBA prokuratury o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych Hofmana. Rzecznik Biura Jacek Dobrzyński nie chciał podawać szczegółów sprawy, ponieważ trafiła już do prokuratury. Według mediów podczas kontroli oświadczeń majątkowych posła PiS agenci CBA znaleźli wpływające na konto Hofmana kwoty niezgłoszone urzędowi skarbowemu. Według RMF FM może chodzić o transakcje na kwotę ok. 100 tys. zł.

Sam Hofman na briefingu w Sejmie wyjaśnił, że chodzi o niezapłacenie podatku od pożyczki. "Sprawa będzie się jeszcze toczyć i łatwo by można zrobić z tego sposób na odwrócenie uwagi od tej wielkiej, łapówkarskiej, korupcyjnej afery" - powiedział Hofman, nawiązując do doniesień ws. korupcji m.in. w b. MSWiA i MSZ.Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Adam Hofman | Prawo i Sprawiedliwość | Mariusz Kamiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy