Reklama

Reklama

Kancelaria Prezydenta: Leczenie dżumy cholerą

Leczenie dżumy cholerą - tak Kancelaria Prezydenta komentuje obywatelski projekt ustawy w sprawie sądów, który jest wspierany przez PSL. Projekt ma znieść to, co zaczęło obowiązywać od stycznia tego roku w ramach rozporządzenia przygotowanego przez ministra Jarosława Gowina. Zgodnie z jego decyzją, 79 małych sądów rejonowych przestało istnieć i stało się wydziałami zamiejscowymi większych jednostek.

Szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że obywatelski projekt wspierany przez PSL to próba psucia systemu. "Pan prezydent będzie poszukiwał rozwiązań kompromisowych, będzie się starał zaangażować wszystkie strony, które występują w tej sprawie tak, żeby takie rozwiązanie znaleźć", mówiła. Dodała, że "prezydent wierzy w rozsądek zarówno przedstawicieli parlamentu, jak i ministra sprawiedliwości".

Reklama

PSL od miesięcy walczyło o to, by projekt przygotowany przez Jarosława Gowina nie wszedł w życie. Przepisy w końcu trafiły do Trybunału Konstytucyjnego. Orzekł on tydzień temu, że wprowadzenie zmiany tylko rozporządzeniem jest zgodne z konstytucją. Po tym rozstrzygnięciu ludowcy ponownie rozpoczęli prace nad obywatelskim projektem ustawy o reformie sądownictwa. Donald Tusk powiedział wczoraj, że inicjatywa ludowców to kłopot. Podkreślał, że źle się dzieje, gdy jedna z partii koalicyjnych ma inny pogląd niż ten, który przyjmuje rząd lub odpowiedzialny za sprawy minister tego rządu.

Dowiedz się więcej na temat: Bronisław Komorowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje