Reklama

Reklama

Karczewski: To zmowa polityków PO z prezesem Rzeplińskim

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski nie kryje oburzenia po tym jak były minister sprawiedliwości i poseł PO Borys Budka jako pierwszy poinformował o terminie posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowej ustawy o TK. - To było dla nas wielkim zaskoczeniem. Skandaliczna informacja - ocenił marszałek na antenie TVN 24.

- To jest zmowa polityków PO z prezesem Rzeplińskim, który przekroczył już naprawdę wszystkie bariery - uważa Karczewski. 

- Wszyscy, którzy śledzą Twitter, doskonale wiedzą... Poseł Budka jako pierwszy ogłosił informację. To było wielkie zaskoczenie, to skandaliczna informacja, że o terminie orzeczenia zawiadamia nas minister. To śmieszne - mówił dalej marszałek Senatu. 

Reklama

Borys Budka odniósł się do słów Karczewskiego na Twitterze. Poseł napisał, że oczekuje przeprosin od marszałka Senatu, a jego słowa nazwał "kolejnym przejawem paranoi PiS".

O tym, że TK 11 sierpnia ogłosi wyrok ws. nowej ustawy o TK, Borys Budka jako przedstawiciel wnioskodawców PO, poinformował w środę popołudniu. 

We wtorek do TK wpłynęły trzy skargi na nową ustawę o TK - autorstwa posłów PO, oraz Nowoczesnej i PSL, a także Rzecznika Praw Obywatelskich. Jeszcze we wtorek TK podał, że rozpozna te wnioski łącznie.

W środę TK wydał, w składzie 10 sędziów, postanowienie o rozpoznaniu sprawy na posiedzeniu niejawnym - zdanie odrębne złożył sędzia Piotr Pszczółkowski.


Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy