Reklama

Reklama

Każdy może ubiegać się o kandydowanie do Sejmu z list Kukiza

Paweł Kukiz zaprasza "wszystkich ludzi dobrej woli, chcących zmieniać Polskę" do startu w wyborach parlamentarnych z list KWW KUKIZ'15 do Sejmu RP.

Każdy może ubiegać się o miejsce na listach komitetu wyborczego Pawła Kukiza wyborach parlamentarnych, które odbędą się w październiku. Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej komitetu.

Reklama

Jedynym warunkiem jest posiadanie obywatelstwa polskiego i biernego prawa wyborczego do Sejmu (prawa kandydowania), czyli najpóźniej w dniu wyborów trzeba ukończyć  21 lat. Ewentualny kandydat nie może też być skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub za umyślne przestępstwo skarbowe.

W formularzu, oprócz podania podstawowych danych osobowych, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań. Dotyczą one kandydowania w dotychczasowych wyborach, przynależności do partii politycznych i zasiadania we władzach agencji rządowych lub spółek Skarbu Państwa. W dalszej części kwestionariusza potencjalny kandydat musi ustosunkować się m.in. do kwestii jednomandatowych okręgów wyborczych, zarządzania służbą zdrowia, reformy emerytalnej czy repolonizacji banków.

"Zakłamanie lub zatajenie jakiejkolwiek informacji bezwzględnie wyklucza z kandydowania do Sejmu RP z list KWW Kukiz`15" - czytamy na stronie komitetu. Zgłoszenia można wysyłać do 5 sierpnia. Potem zostaną one sprawdzone, a osoby, które się zakwalifikują, zostaną zaproszone do kolejnego etapu.

Z listy wyborczej Kukiza może startować każdy? Dołącz do dyskusji

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: kukiz | Paweł Kukiz | wybory parlamentarne | Sejm RP | kandydaci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne