Kolacja z Millerem, śniadanie z Palikotem

Kolacja z Leszkiem Millerem, śniadanie z Januszem Palikotem. Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz rozmawiał rano w Warszawie z liderami inicjatywy Europa Plus Januszem Palikotem i Markiem Siwcem między innymi o przyszłorocznych wyborach do europarlamentu.

Nie ukrywał, że zależy mu na tym, by socjaliści w nowym parlamencie mieli więcej miejsc niż obecnie. Żartował, że - uprzedzając pytanie dziennikarzy - od razu powie, iż nie opowiada się ani z Millerem ani za Palikotem. Wczoraj wieczorem Martin Schulz spotkał się z przewodniczącym SLD.

Szef Ruchu Palikota podkreślał jednak, że gość z Brukseli by się cieszył, gdyby była jedna lista.

"Chciałby, żebyśmy współpracowali, żeby była jedna lista, wtedy szanse sukcesu byłyby większe. Ale to zostawia nam, nie wchodzi w ten spór, nie stara się łączyć ani bratać, i z jednym i z drugim kooperuje"- mówił Janusz Palikot. Dodał, że Martin Schulz "bardzo się cieszy i z inicjatywy Europa+ z Aleksandrem Kwaśniewskim i Ruchem Palikota, a z drugiej strony- ze współpracy z SLD".

Politycy rozmawiali także o budżecie europejskim na lata 2014-2020 i sytuacji na Ukrainie. Martin Schulz z Warszawy udał się do Oświęcimia, gdzie odwiedzi obóz Auschwitz-Birkenau.

Dowiedz się więcej na temat: Martin Schulz | Leszek Miller

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje