Reklama

Reklama

Kontrowersje wokół wizyty w Polsce grupy europosłów

Grupa europosłów z komisji swobód obywatelskich miała przylecieć do Warszawy w przyszłym tygodniu i rozmawiać o praworządności. Najpierw były kontrowersje wokół składu delegacji, teraz chodzi o program wizyty i spotkania.

W programie wizyty zaplanowano spotkania z przedstawicielami polskich władz. Urzędnicy w Europarlamencie powiedzieli brukselskiej korespondentce Beacie Płomeckiej, że deputowani liczyli na rozmowy na najwyższym szczeblu, chcieli się spotkać z premierem, prezydentem, ministrem sprawiedliwości i wiceszefem MSZ-tu.

Polska jednak takich spotkań nie przewidziała. Parlamentarna komisja otrzymała informację, że rozmowy odbędą się na niższym szczeblu, a to nie satysfakcjonuje deputowanych, którzy do dziś czekają na informacje z Warszawy.

Reklama

Grupa europosłów nie wyklucza przełożenia wizyty lub jej odwołania. Wcześniej, jak informowała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, kontrowersje dotyczyły składu delegacji, bo nie chciano się zgodzić, by wziął w niej udział Polak - Marek Jurek z grupy konserwatystów.

Ostatecznie uzgodniono, że zastąpi go Waldemar Tomaszewski, europoseł Akcji Wyborczej Polaków na Litwie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy