Kopacz: Gronkiewicz-Waltz podjęła trudną decyzję

Decyzja trudna, ale właściwa - w takich słowach odniosła się do postanowienia Hanny Gronkiewicz-Waltz marszałek Sejmu, Ewa Kopacz. Chodzi o sprawę profesora Chazana. Lekarz został wczoraj odwołany ze stanowiska dyrektora szpitala Świętej Rodziny.

Bogdan Chazan odmówił wykonania aborcji na chorym dziecku, powołując się na klauzulę sumienia. Nie wskazał innego lekarza lub placówki gotowych się tego podjąć.

Reklama

W ocenie Ewy Kopacz, decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz została podjęta w zgodzie z Konstytucją. - Znam poglądy pani prezydent, wiem jak gorliwą katoliczką jest, ale wiem, że jest również perfekcyjnym urzędnikiem - powiedziała w radiowej Jedynce Ewa Kopacz, dodając, że artykuł 7. Konstytucji mówi o zasadzie legalizmu, głoszącej, że urzędnik musi pracować w obrębie obowiązującego prawa.

Zdaniem byłej minister zdrowia, to lekarz ma służyć pacjentowi i dbać o szanowanie jego praw, a nie na odwrót. Służmy pacjentom niezależnie od tego, jaką cenę płacimy, nie budujmy sobie zbawienia, kosztem pacjenta - stwierdziła Ewa Kopacz.
Profesor Bogdan Chazan ma tydzień na odwołanie się od decyzji prezydent Warszawy. Lekarz powiedział "Naszemu Dziennikowi", że o zwolnieniu dowiedział się z mediów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje