Kopacz: Nie sądzę, żeby był exodus z oddziałów NFZ

Premier Ewa Kopacz, zapytana o odejścia ważnych pracowników NFZ powiedziała, że „najważniejsza osoba w NFZ”, czyli prezes Tadeusz Jędrzejczyk, nie zamierza odchodzić.

- Zastępca prezesa NFZ ds. finansowych Julita Jaśkiewicz złożyła dymisję na ręce ministra zdrowia. Do czasu jej przyjęcia pełni swoje obowiązki - poinformowało w środę biuro prasowe NFZ, podkreślając, że nie ma "fali odejść".

Powołano nowe osoby

Reklama

Sylwia Wądrzyk z biura komunikacji społecznej centrali NFZ przekazała, że w ostatnich dniach nastąpiła też zmiana na stanowisku dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu informatyki centrali NFZ. Jak podkreśliła, na stanowiska te zostały już powołane nowe osoby, które w pełni gwarantują realizację zadań.

- Nie ma żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o funkcjonowanie NFZ - podkreśliła.

Odchodzą najważniejsi

RMF FM podało w środę, że z centrali Narodowego Funduszu Zdrowia "odchodzą najważniejsze osoby poza prezesem; wszyscy wiceprezesi oraz kilku ważnych dyrektorów departamentów", a "dymisje mogą sparaliżować pracę NFZ w najbliższych tygodniach".

Exodusu nie ma

O sprawę była też pytana w środę premier Ewa Kopacz.

- Nie sądzę, żeby dzisiaj był jakiś wielki exodus i nagle wszyscy dyrektorzy oddziałów NFZ składali rezygnację. Wiem, że na pewno osoba najważniejsza, jeśli chodzi o NFZ, czyli prezes NFZ ma się dobrze i nie zamierza odchodzić z tego stanowiska. Wczoraj miałam okazję z nim rozmawiać podczas rozmów z pielęgniarkami, więc pewnie nie trzymałby tego w tajemnicy - powiedziała premier dziennikarzom.

Dodała, że prezes NFZ działa tak, żeby rozwiązywać problemy i podczas rozmów z pielęgniarkami "bardzo precyzyjnie określał kwoty, którymi możemy teraz bezpiecznie dysponować".

Trzech zastępców premiera

Obecnie NFZ kieruje prezes Tadeusz Jędrzejczyk, który ma trzech zastępców. Oprócz Jaśkiewicz (zastępcy ds. finansowych) są to: Krzysztof Tuczapski (zastępca ds. medycznych) oraz Zbigniew Teter (zastępca ds. służb mundurowych).

Julita Jaśkiewicz jest zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych od 18 sierpnia 2014 r. Wcześniej w latach 2008-2014 pełniła funkcję dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W przeszłości kierowała Szpitalem Miejskim w Szczecinie, pracowała też w Branżowej Kasie Chorych dla Służb Mundurowych.

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Kopacz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje