Korepetycje przez internet

W rozwoju e-learningu studenci zwietrzyli szansę na zupełnie nowy interes. Za pośrednictwem internetu zaczynają udzielać korepetycji, pisze "Życie Warszawy".

Sieć pełna jest ofert żaków różnych filologii, którzy bezpośredni kontakt z uczniem zastąpili spotkaniami w sieci. Oszczędzają na dojazdach i mogą uczyć osoby z innych miast. Lekcje odbywają się za pośrednictwem maila, Gadu-Gadu, telefonu i Skypa. Cena takich zajęć nie różni się od ceny tradycyjnych korepetycji i oscyluje w granicach 30-40 zł za godzinę.

Reklama

Jakie są zalety internetowych korków? - Zajęcia prowadzone przez internet eliminują problem tracenia czasu na dojazdy. Każdy ma teraz łatwy dostęp do internetu. Do ustalenia jest jedynie termin konwersacji, opowiada Krzysztof Zdanowski, student lingwistyki stosowanej. - Rozmowy przez Skype są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które wstydzą się kontaktu twarzą w twarz. Gdy siedzą same przed komputerem, łatwiej im się skupić i są mniej zestresowane, dodaje.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku powstają też e-szkoły oferujące kursy językowe za pośrednictwem internetu. - Lekcja to osiem godzin materiału. Przez dwa tygodnie uczeń pracuje samodzielnie. W międzyczasie dostaje maile od opiekuna, który motywuje go do systematycznej pracy. Po dwóch tygodniach pisze test sprawdzający poziom opanowania materiału i umawia się na konwersację z lektorem, tłumaczy Celina Manuszak z Supermemo.pl. Uczeń z lektorem rozmawia za pośrednictwem komunikatora internetowego Skype na wcześniej ustalone tematy.

W bazie szkoły Supermemo.pl zarejestrowanych jest już ponad 40 tys. użytkowników.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: korepetycje przez internet | korepetycje | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje