Reklama

Reklama

KRRiT zbada, czy w Radiu Maryja znieważono prezydenta

Czy na antenie Radia Maryja doszło do znieważenia prezydenta Bronisława Komorowskiego? Sprawę bada Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W trakcie nocnej audycji toruńskiej rozgłośni miały paść pod adresem głowy państwa określenia takie jak: "gorszy od Hitlera", "zdrajca" i "agent rosyjski ukraińskiego pochodzenia".

Rzeczniczka Krajowej Rady Katarzyna Twardowska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że w zależności od tej analizy nadawca, jeśli łamie prawo, może zostać wezwany do zaniechania tych działań albo ukarany grzywną.

Reklama

Jej wysokość zależy od wyników finansowych i dotychczasowej działalności nadawcy; czy łamał już przepisy i jak często to się zdarzało. KRRiT kilkakrotnie już karała Radio Maryja grzywnami za ukrytą reklamę.

Postępowanie toruńskiej prokuratury

Zapis obszernych fragmentów programu radiostacji, w którym ostro krytykowano prezydenta Komorowskiego opublikowała "Gazeta Wyborcza".

Na podstawie tej publikacji Prokuratura Okręgowa w Toruniu wszczęła postępowanie sprawdzające. Prokuratorzy przeanalizują nagranie audycji i podejmą decyzję, czy należy wszcząć śledztwo w sprawie publicznego znieważania prezydenta. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Dowiedz się więcej: Prokuratura zajmie się audycją w Radiu Maryja

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje