Ks. Józef Wójcik: To był mój moralny obowiązek

Ksiądz infułat Józef Wójcik, wystosował list otwarty do premiera RP Donalda Tuska. "Moim moralnym obowiązkiem jest, aby napisać ten list otwarty do Pana Premiera, gdyż widzę, jak są poniewierani i dyskryminowani ludzie wierzący w Polsce, jak znieważane są przedmioty kultu. Tego samego doznawałem ja i moi parafianie w czasach komunizmu" - napisał ksiądz infułat w liście opublikowanym przez stronę internetową Naszego Dziennika.

Ks. infułat Józef Wójcik to kapłan diecezji radomskiej z parafii bł. Władysława z Gielniowa, z wioski Gałki Hubalowskie. Był 18 razy karany i dziewięciokrotnie więziony przez władze komunistyczne za przekonania religijne. Odznaczony przez trzech prezydentów, w tym przez prezydenta Włoch Oscara Luigiego Scalfaro odznaczeniem Cavaliere della Repubblica Italiana oraz Lecha Wałęsę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Lecha Kaczyńskiego Wielkim Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski.

Reklama

W liście otwartym ks. Wójcik stwierdził, że to co wyprawia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, przypomina czasy Cyrankiewicza i Gomułki, kiedy to władza ludowa starała się rozbić Kościół rzymskokatolicki w całym bloku wschodnim.

Ksiądz infułat zaznaczył w liście, że KRRiTV traktuje o. Tadeusza Rydzyka jako królika doświadczalnego, a Radio Maryja i Telewizję Trwam jako "eksperyment". Ks. Wójcik pyta również, "czy da się zamknąć usta prawdzie i czy da się wierzących zepchnąć do zakrystii i zamknąć ich jak Żydów w getcie, aby nie mieli żadnego głosu w społeczeństwie?". "Bo jak można nie liczyć się z dwoma i pół milionami podpisów w obronie Telewizji Trwam?" - dodaje w liście ks. Wójcik.

W liście do Donalda Tuska ks. Józef Wójcik stwierdził również, że brak zdecydowanej reakcji premiera stwarza możliwość do bezkarnego znieważania papieża, kapłanów, symboli religijnych oraz samych wierzących. "To się już działo w PRL i ja tego doświadczałem" - podsumował ks. Wójcik.
Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy