Kto ma największy wpływ na kluczowe decyzje w państwie? Sondaż

Zdaniem 62 proc. badanych największy wpływ na kluczowe decyzje w państwie ma obecnie prezes PiS Jarosław Kaczyński - wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

W pierwszej trójce znaleźli się również prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Jednak, jak się okazało, między prezesem PiS, na którego głosowało 63 proc. badanych, a prezydentem, jest przepaść. Zaledwie 13 proc. respondentów uważa, że Andrzej Duda ma największy wpływ na kluczowe decyzje w państwie.

Reklama

Na trzecim miejscu uplasował się premier Mateusz Morawiecki (8 proc.).

Szef MON Antoni Macierewicz oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro otrzymali po 1 proc. głosów.

Jak wynika z sondażu, 8 proc. ankietowanych uważa, że "żadna z tych osób" nie ma decydującego wpływu na decyzje podejmowane w państwie. Zdania na ten temat nie ma natomiast 7 proc. badanych.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w daniach 21-22 grudnia 2017 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1000 osób.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone.

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama