Reklama

Reklama

Ktoś wybił szyby w domu posła SLD

SLD ma zamiar zwrócić się do MSWiA o to, by resort zapewnił bezpieczeństwo jednemu z ich posłów - Sławomirowi Kopycińskiemu - poinformował w sobotę rzecznik SLD Tomasz Kalita. W nocy z piątku na sobotę w domu Kopycińskiego w Kielcach ktoś wybił szyby.

- W nocy, kiedy spaliśmy, wybito nam okno w sypialni dziecka. Pokój ten jest na piętrze, czyli ktoś sobie naprawdę zadał bardzo dużo trudu - relacjonował Kopyciński.

Reklama

Zaznaczył, że z kolei dzień wcześniej zauważył, że jedna z opon w jego samochodzie została uszkodzona. - Nie jestem w stanie stwierdzić, czy wjechałem na coś i w ten sposób została ta opona przecięta, czy ktoś ją przeciął. Wulkanizator powiedział, że opona jest przecięta - powiedział Kopyciński.

Poinformował, że sprawą zajęła się już kielecka policja. - Wezwałem policję, panowie są ze mną cały czas w kontakcie. Dziś założyłem też monitoring wokół domu - powiedział poseł Sojuszu.

Według Kality, o tej sprawie już w piątek szef partii Grzegorz Napieralski rozmawiał z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną. - W poniedziałek z kolei przewodniczący wystąpi formalnie z wnioskiem do ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera, aby resort zapewnił Kopycińskiemu bezpieczeństwo - wyjaśnił rzecznik Sojuszu.

Jak zaznaczył, nie chodzi o ochronę, ale o to, by "zastosował wszelkie środki, które gwarantowałyby bezpieczeństwo" posłowi i jego rodzinie.

Rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak powiedziała, że jeśli do resortu wpłynie pismo Napieralskiego, to na pewno zostanie rozpatrzone.

Kalita zastrzegł, że politycy Sojuszu nie chcą wiązać piątkowego incydentu z działalnością poselską Kopycińskiego, jednak - jak podkreślił - że cała sytuacja budzi ich "duże wątpliwości". - Pan poseł Kopyciński zajmował się ostatnio u nas w klubie tak wrażliwymi tematami, jak Komisja Majątkowa czy Fundusz Kościelny - przypomniał rzecznik SLD.

Sam Kopyciński nie chciał oceniać tego, co się stało.

Dowiedz się więcej na temat: MSWiA | Sojusz Lewicy Demokratycznej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy