Reklama

Reklama

Lewica żąda utworzenia województwa środkowopomorskiego

Koszalińska lewica domaga się spełnienia obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. - Zaapelowaliśmy o wszczęcie działań na rzecz utworzenia województwa środkowopomorskiego - poinformował przewodniczący rady powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Niemiec.

Niemiec oświadczył, że SLD oczekuje od wszystkich parlamentarzystów regionu koszalińskiego, a szczególnie od parlamentarzystów PiS-u, aktywnych działań na rzecz utworzenia nowego województwa. Wyraził nadzieję, że ideę powołania województwa środkowopomorskiego poprą inne partie i stowarzyszenia polityczne.
- Województwo należy się temu społeczeństwu - powiedział Mieczysław Załuski z SLD. Dodał, że lewica oczekuje w tym przypadku decyzji stricte politycznej. Załuski przypomniał, że przy wprowadzaniu nowego podziału administracyjnego kraju w 1999 roku nie pytano mieszkańców, ale podjęto decyzję polityczną. - Oczekujemy, że teraz też nikt się nie będzie pytał, ale podejmie decyzję o utworzeniu siedemnastego województwa, które mieszkańcom Środkowego Pomorza się należy z uwagi na potencjał intelektualny i gospodarczy - powiedział działacz Sojuszu.
Jutro w Warszawie, podczas konwencji SLD, mają być opracowane zasady działań, związanych z lobbowaniem przez lewicę na rzecz utworzenia województwa środkowopomorskiego.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy