Reklama

Reklama

Łódzkie: Utrzymany wyrok w procesie ws. utonięcia czwórki dzieci w Warcie

Sąd Okręgowy w Sieradzu utrzymał w środę w mocy wyrok sądu I instancji, który skazał na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata pracownicę Ośrodka Pomocy Społecznej Ilonę B. w procesie dotyczącym utonięcia latem 2013 r. czwórki dzieci w Warcie. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny. Poinformował o tym rzecznik sieradzkiego sądu, sędzia Jacek Klęk.

Apelację wniosła Ilona B. kwestionując wyrok w całości.   

Reklama

Do tragedii doszło 6 sierpnia 2013 r. w Trębaczewie w okolicach Działoszyna. Jak ustalono, Beata B. - matka pięciorga dzieci oraz Ilona B. - asystentka rodziny z opieki społecznej wypoczywały na dzikim kąpielisku nad Wartą. W pewnym momencie nurt rzeki porwał czworo kąpiących się dzieci: dwie dziewczynki - 7-letnią Hanię i 11-letnią Kasię - oraz ich dwóch braci - 14-letniego Mieczysława i o rok starszego Andrzeja.   

Tego samego dnia wyłowiono z rzeki trójkę rodzeństwa - niestety, mimo reanimacji nie udało się ich uratować. Ciało 14-latka odnaleziono dwa dni później, niespełna pół kilometra od miejsca tragedii.   Matka dzieci była trzeźwa. Według śledczych kobieta zeznała wówczas, że tego dnia dzieci bardzo chciały wykąpać się w rzece. Jak mówiła, w miejscu dzikiego kąpieliska było płytko i nie zdawała sobie sprawy, że w pewnej odległości od brzegu jest znacznie głębiej. Próbowała ratować dzieci, ale sama musiała trzymać się gałęzi, bo nurt rzeki był zbyt silny. Z kolei opiekunka zeznała, że opiekowała się na brzegu najmłodszym dzieckiem.   Prokuratura oskarżyła obie kobiety o nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci. W śledztwie nie przyznały się do winy.  

We wrześniu ub. roku sąd w Pajęcznie skazał Ilonę B. na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał, a drugą z oskarżanych - Beatę B., matkę dzieci - na 8 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na pracach społecznych w zawieszeniu na dwa lata. W jej przypadku wyrok się już wcześniej uprawomocnił.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Wyrok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje