Los wiceszefa MSWiA przesądzony

Los wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Marka Surmacza nadzorującego policję został przesądzony - z dwóch niezależnych źródeł dowiedział się "Dziennik". Trwają już poszukiwania jego następcy.

Wiceminister, były funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej, w ciągu swojego rocznego urzędowania zdążył zasłynąć całą serią wpadek i kompromitacji urzędu, który pełnił.

Reklama

- Nie komentuję tych informacji - oficjalnie ucina pytania gazety rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Michał Rachoń.

Wysoki urzędnik resortu jest jednak bardziej rozmowny: "Wygląda na to, że minister Janusz Kaczmarek ma dość tłumaczenia się za podwładnego. Tym bardziej że ten niewiele wnosi do pracy" - tłumaczy.

- To bardzo dobra informacja dla policji i obywateli, którzy chcą żyć bezpiecznie. Wiceminister nie miał autorytetu w policji. A policjanci potrafią odpłacić dobrą pracą za zaufanie, jak choćby ostatnimi akcjami wyeliminowania zabójcy z Wołomina czy gangu kantorowców. Sam minister Surmacz zbyt dużo miał chyba naleciałości z czasów swojej służby w Milicji Obywatelskiej, to nie pasuje do nowoczesnej policji - mówi "Dziennikowi" były minister spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki z Platformy Obywatelskiej.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: minister | wiceminister | MSWiA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje