"Macierewicz to najlepszy minister, jakiego mogła mieć armia"

Minister obrony Antoni Macierewicz walczy o interesy polskiej armii i bezpieczeństwo kraju; to najlepszy minister, jakiego mogła mieć armia - powiedziała w poniedziałek rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. Jest to odpowiedź na zarzuty przedstawicieli "gabinetu cieni" PO.

"Antoni Macierewicz to najlepszy minister obrony, jakiego mogła mieć armia, dba o wydatki na obronność, dba o żołnierzy, daje im nowe ścieżki awansu, przedłuża im możliwości zatrudnienia, bo po 12 latach kontraktów dobrze wyszkoleni żołnierze do tej pory byli wyrzucania na bruk" - powiedziała PAP Mazurek.

Reklama

Jak oceniła, Macierewicz "otwarcie i jasno walczy o interesy polskiej armii i bezpieczeństwo naszego kraju".

Zdaniem Mazurek, Platforma w sprawie obronności nie zrobiła "nic albo niewiele". "Jedyne co Platforma potrafi, to nieustannie nas za wszystko krytykować" - podkreśliła.

PO: MON pod rządami PiS - resort skandali

Ministerstwo obrony pod kierownictwem Antoniego Macierewicza, to resort skandali, chaosu i niekompetencji - przekonywali w poniedziałek przedstawiciele "gabinetu cieni" PO. Ich zdaniem, rządy PiS w zakresie obronności, to "demolowanie" armii i bezpieczeństwa.

"Mamy za sobą czarny rok rządów PiS, a w resorcie obrony ta czerń jest najczarniejsza, to rzeczywiście jest resort skandali i zaniechań" - powiedział w poniedziałek Tomasz Siemoniak, który w gabinecie cieni Platformy pełni funkcje "wicepremiera". Jak ocenił, rok rządów PiS, to "demolowanie armii i polskiego bezpieczeństwa".

"Antoni Macierewicz, to osoba, która przez ćwierć wieku wolnej Polski dowiodła, że czego się nie dotnie, to zepsuje" - przekonywał Siemoniak. Jego zdaniem Macierewicz jest pierwszym ministrem obrony po 1989 roku, który brutalnie złamał konsensus polskiej klasy politycznej, wokół spraw bezpieczeństwa.

Siemoniak zaznaczył, że symbolem rządów PiS - "rządów arogancji, niekompetencji i oszukiwania" - jest Bartłomiej Misiewicz.

Według Czesława Mroczka, który kieruje resortem obrony w ramach gabinetu cieni PO, rok rządów PiS w zakresie obronności, to "chaos, niekompetencja i totalny bałagan".Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje