Reklama

Reklama

Magdalena Adamowicz spotka się z matką zabójcy swojego męża, ale pod jednym warunkiem

Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska spotka się z matką Stefana W., który w styczniu śmiertelnie ranił jej męża? Zapewnia, że tak, ale potrzebuje jeszcze trochę czasu. Dodaje jednak, że dojdzie do tego tylko pod jednym warunkiem.

W rozmowie z Wirtualną Polską przekonuje: "Spotkam się z nią, gdy będę na to gotowa. Jednak na pewno nie przed urną z prochami Pawła, nie w bazylice. To będzie spotkanie w cztery oczy, bez kamer i mikrofonów. To mój bezwzględny warunek" - mówi Magdalena Adamowicz, obecnie europosłanka.

Reklama

I powtarza po raz kolejny, że bardzo żal jej matki Stefana W. "Ona też kogoś straciła - swojego syna. Do końca będzie żyła z ciężarem, że jej dziecko zabiło człowieka. Wierzę, że jako matka zrobiła wszystko, co było w jej mocy, żeby jej syn był dobrym człowiekiem. Wierzę, że dla niej to tragedia - twierdzi Adamowicz.

To reakcja na słowa matki Stefana W., która w TVN24 mówiła, że chce osobiście przeprosić rodzinę byłego prezydenta Gdańska i spotkać się "w kościele Mariackim, przy urnie prezydenta, żeby on był też z nami w tym momencie".

Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz został zaatakowany 13 stycznia tego roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy przemawiał, na scenę wbiegł Stefan W. i ugodził go nożem. Mimo starań lekarzy, następnego dnia prezydent zmarł.

Stefan W. był poddany obserwacji biegłych psychiatrów. Przed kilkoma dniami Radio Gdańsk podało nieoficjalnie, powołując się na ich opinie, że w chwili zabójstwa sprawca był niepoczytalny.

Gdyby potwierdziły się te informacje, Stefan W. nie stanie przed sądem, ale trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy