Marcinkiewicz: Inwestorzy wycofują pieniądze z Polski, bo boją się Kaczyńskiego

​Inwestorzy wycofują pieniądze z Polski, bo boją się Jarosława Kaczyńskiego. Bali się również 10 lat temu - uważa były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

- Nam może trochę wzrastać eksport ze względu na słabość złotówki. Będzie też rosła konsumpcja ze względu na 500 plus - dodaje.

Reklama

- W Polsce można uchwalić każdą ustawę, dlatego, że nie ma Trybunału Konstytucyjnego, który określi, czy ta ustawa jest zgodna, czy nie z konstytucją. Inwestorzy o tym doskonale wiedzą - podkreśla Marcinkiewicz.

Jego zdaniem "inwestorzy widzą, że jest przygotowywane prawo, po to, żeby prokurator mógł przejmować spółkę". - Jest lista spółek w PiS-ie, które będą przejmowane w myśl tej ustawy - dodaje.

Przekonuje też, że PiS szykuje kolejne zmiany w kolejnych ustawach, które będą miały wpływ na to, że spadną nasze ratingi.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje