Reklama

Reklama

Marek Martynowski został szefem klubu PiS w Senacie

W piątek został utworzony klub Prawa i Sprawiedliwości w Senacie. Jego przewodniczącym został Marek Martynowski. Senator zapowiada, że klub będzie chciał ponowić projekt ustawy dekomunizacyjnej, umożliwiającej m.in. zmianę nazw ulic, który - jak powiedział - utknął w sejmowej zamrażarce.

W Senacie IX kadencji zasiada 61 senatorów PiS. - Dzisiaj formalnie powstał senacki klub PiS, ja zostałem wybrany jego przewodniczącym. W poprzedniej kadencji był nim i zarazem wicemarszałkiem Stanisław Karczewski, dziś jako marszałek Senatu ma on inne obowiązki - powiedział w piątek Martynowski.  

Reklama

Dodał, że senacki klub PiS "nie ma więcej osób we władzach, bo - jak na razie - ich nie potrzebuje".  

Inny senator PiS Jan Maria Jackowski powiedział, że "w tej kadencji - podobnie jak w poprzednich - prezydium senackiego klubu PiS jest jednoosobowe i stanowi część prezydium parlamentarnego klubu PiS, zrzeszającego posłów i senatorów partii". - W tej kadencji w tym gremium będzie nas reprezentował senator Martynowski - dodał.   

Martynowski zapowiedział, że jego klub skupi się na "sprawnej współpracy klubu z Sejmem oraz doprowadzeniu do tego, by projekty, które za czasów rządów koalicji PO-PSL utkwiły w sejmowej zamrażarce, były procedowane". 

Zaznaczył, że ma na myśli te projekty, które zaproponował Sejmowi Senat. - Jednym z takich projektów jest ten dotyczący dekomunizacji, zakładający m.in. zmianę nazw ulic. On utknął w Sejmie na półtora roku - powiedział. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Marek Martynowski | Senat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje