Maria Kaczyńska promuje zdrowie

Maria Kaczyńska chce lepiej wypełniać rolę pierwszej damy od swojej poprzedniczki Jolanty Kwaśniewskiej. Dlatego będzie propagować badania profilaktyczne nie tylko wśród Polek, ale także w innych państwach europejskich, informuje "Dziennik".

W piątek Maria Kaczyńska spotka się z Madeleine Albright i czterdziestoma najbardziej wpływowymi kobietami w Polsce, by podpisać wspólną deklarację w sprawie zdrowia. Kobiety podpiszą odezwę, w której domagają się edukacji wśród najmłodszych i badań profilaktycznych wykrywających raka szyjki macicy i piersi.

Reklama

Posłanki już odpowiedziały pozytywnie na wezwanie prezydentowej. Pod wodzą Beaty Małeckiej-Libery z PO, szefowej komisji zdrowia, będą udzielać się w kampanii społecznej reklamującej mammografię i cytologię, szczególnie w regionach, gdzie wykrywalność raka jest najniższa.

Spece od medialnego wizerunku polityków chwalą pomysł Kaczyńskiej. Zwracają uwagę, że potrafiła dobrze spożytkować zawartą w ub.r. znajomość z Madeleine Albright, która także angażuje się w sprawy zdrowia, i zaproponować wspólne przedsięwzięcie.

Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | Maria Kaczyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje