Reklama

Reklama

"Marsz Suwerenności" 1 maja w Warszawie

1 maja w Warszawie, w 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, odbędzie się "Marsz Suwerenności" organizowany między innymi przez środowiska narodowe.

- 1 maja mija 15. rocznica "anschlussu" Polski, mimo że 24 proc. Polaków tego nie chciało. Chcemy tego dnia zorganizować wielki "Marsz Suwerenności" - powiedział Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów koalicji Konfederacji, która ma być współorganizatorem marszu. Do tego grona ma dołączyć stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolska. Marsz ma się odbyć pod hasłem "Precz z Unią Europejską w obecnym kształcie". 

Reklama

- Dlatego obecną Unię Europejską trzeba zniszczyć i wrócić do EWG (Europejska Wspólnota Gospodarcza) - mówi Maciej Maciejowski ze Skutecznych.

- Na marsz zapraszamy wszystkich tych, którzy sprzeciwiają się z jednej strony narzuceniom płynącym z Brukseli, ale też z Waszyngtonu. Bo trzeba powiedzieć, że na tym polega ta dobra zmiana - dodał Maciejowski.

Trasa marszu na razie nie jest znana. Nie wiadomo też, jakiej frekwencji należy się spodziewać, ale organizatorzy liczą, że "tysiące ludzi pójdą razem z nimi".

Łukasz Szpyrka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje