Miller: Kalisz odszedł, ale SLD pozostał

Ryszard Kalisz odszedł, ale Sojusz Lewicy Demokratycznej pozostał - tak lider SLD Leszek Miller skomentował poniedziałkową decyzję sądu partyjnego o wykluczeniu z ugrupowania Ryszarda Kalisza.

- SLD pozostaje z ludźmi ciężkiej pracy, ludźmi, którzy chcą mieć pewność swojej dobrej przyszłości; z młodymi, którzy wykuwają swoją przyszłość, którzy martwią się o to, że będą bezrobotni. Po odejściu z SLD Ryszard Kalisz nie musi już dalej udawać, że jest człowiekiem lewicy - powiedział na konferencji prasowej w Gdyni Miller.

Reklama

Były premier przyznał, że jest mu żal odejścia Kalisza z SLD. - Cóż mógłbym powiedzieć: "Ryszardzie, nie idź tą drogą" - dodał.

Miller podkreślił, że każda partia ma zapisy statutowe, które uniemożliwiają "bycie w jednej partii, a jednoczesne realizowanie konkurencyjnego programu politycznego". - Nie znając uzasadnienia sądu uważam, że sąd na tej prostej zasadzie się oparł - ocenił szef Sojuszu.

Zapowiedział też, że zamierza podziękować Kaliszowi za jego działalność w SLD. - Powiem mu, że jest mi bardzo przykro, ale życie toczy się dalej - dodał.

Miller nie obawia się, aby przypadek Kalisza spowodował, że inni członkowie partii zaczną opuszczać SLD.

Ryszard Kalisz został w poniedziałek wykluczony z SLD. Taką decyzję podjął sąd partyjny. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus.

Kalisz sam odczytał na briefingu prasowym decyzję sądu partyjnego. Uzasadniono ją m.in. zaangażowaniem posła w konkurencyjny dla SLD projekt polityczny.

Kalisz poinformował, że nie będzie się odwoływał od rozstrzygnięcia sądu partyjnego SLD. - Przyjmuję do wiadomości, rozpoczynam nowe życie pod każdym politycznym względem - powiedział.

W marcu Kalisz został zawieszony na trzy miesiące w prawach członka partii. Było to następstwo zaangażowania się polityka w projekt Europa Plus Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. W ramach Europy Plus w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego mają powstać centrolewicowe listy wyborcze. Możliwości udziału w projekcie nie widzi SLD, ponieważ nie chce współpracować z Palikotem.

Dowiedz się więcej na temat: Leszek Miller

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje