Reklama

Reklama

Miller: Premier jest jak zdradzony mąż

- Zadziwiająca sytuacja - w ten sposób Leszek Miller komentuje fakt, że premier nie wiedział o memorandum, podpisanym między Gazpromem i spółką EuRoPol Gaz na realizację projektu gazociągu "Jamał - Europa2".

Przywódca Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że to są wydarzenia, które wymykają się spod kontroli racjonalnemu umysłowi.

Reklama

- Chyba, że premier o wszystkim wiedział, tylko nie chciał o tym powiedzieć i ktoś w Moskwie się pospieszył się z tą informacją, albo też ministrowie pana premiera nad niczym nie panują i pozwalają, aby tworzyć fakty bez ich wiedzy - powiedział Miller. - Jedno i drugie jest fatalne - dodał.

Zdaniem przywódcy SLD, cała sytuacja nie stawia w dobrym świetle premiera Donalda Tuska. - Premier trochę się zachowuje jak zdradzony mąż, który dowiaduje się na końcu o tym, co wyrabia jego połowica - powiedział Leszek Miller

Podpisane przez Gazprom i EuRoPol Gaz memorandum przewiduje realizację projektu gazociągu, biegnącego przez terytorium Polski w kierunku Słowacji i Węgier, o zdolnościach przesyłowych co najmniej 15 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie. Dokumentacja techniczna ma być przygotowana w ciągu pół roku.

Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje