Minister rolnictwa o Serafinie: Pod koniec tygodnia wyniki kontroli

Nie będzie zamiatania sprawy pod dywan - ministerstwo rolnictwa zapewnia, że od dawna prowadzi kontrolę wydawania dotacji celowych, w związku z tym, że środki przeznaczone na Kółka Rolnicze rzekomo miały iść na konto jego szefa - Władysława Serafina. Wyniki mamy poznać za kilka dni.

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba mówił, że jego resort prowadzi kontrolę od początku roku. Wtedy pojawiły się pierwsze głosy o nieprawidłowościach.

Jego zdaniem, nie było podstaw do zgłaszania ich do prokuratury, bo sprawa jest jeszcze w toku. A jeśli będą, to może zgłosić je departament kontroli w resorcie, a nie sam minister. Postępowanie kontrolne ma się zakończyć do końca tygodnia. Będzie postępowanie pokontrolne i zalecenia. Jeśli będą nieprawidłowości, kontroler będzie mógł sam zgłosić sprawę do prokuratury.

Minister zapowiedział, że jego resort nie będzie przyglądał się biernie nieprawidłowościom. Jak mówił, nie będzie pobłażania dla niewłaściwego wykorzystywania środków publicznych. Zapewniał też, że ministerstwo nie zaniechało żadnej czynności w tej sprawie.
Minister Kalemba dodał, że mimo nieprawidłowości, Kółka Rolnicze, w późniejszym terminie, wpłaciły zaległą kwotę. I dodał, że wbrew temu co pisze "Rzeczpospolita", resort zakwestionował mniej niż opisane 25 faktur.

Dowiedz się więcej na temat: minister

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje