Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju: Wobec śmierci wszyscy równi

"Wobec śmierci wszyscy jesteśmy równi: ministrowie, dyrektorzy, specjaliści, referendarze - czytamy w komunikacie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju z okazji Zaduszek. Dodano, że w resorcie wciąż żywa jest pamięć o minister Grażynie Gęsickiej.

"W dzień taki jak dziś, nie sposób nie pomyśleć o tych, z którymi spędziliśmy dużą część naszego życia, a których już z nami nie ma. Z wieloma takimi osobami pracowaliśmy lub poznaliśmy się w pracy" - napisano w piątkowym komunikacie MIiR. Dodano, że "niektórzy z nas modlą się za nich, inni po prostu ciepło wspominają".

Reklama

Jak zaznaczono, przez ministerstwa, które mieściły się przy ul. Wspólnej 2/4, przewinęły się tysiące ludzi. "Dzisiaj najważniejsi są ci, którzy zostawili w ministerstwie swój wysiłek, zaangażowanie, czasem serce, ale nie dane im dalej jest pracować dla dobra Polski. Niby wszyscy wiemy, że życie nie trwa wiecznie, ale każda klepsydra na drzwiach przy Wspólnej boli tak samo. Każdy z tych, którzy odeszli, był naszym współpracownikiem, kolegą, czasem przyjacielem" - czytamy.

W komunikacie podkreślono, że choć nie sposób wymienić każdego z nazwiska, "wszyscy mogą liczyć dzisiaj na naszą pamięć".

"W naszym resorcie wciąż żywa jest pamięć o Minister Grażynie Gęsickiej, choć nie ma Jej z nami już ponad 8 lat. 10 kwietnia 2018 roku, podczas uroczystości upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, minister (Jerzy - PAP) Kwieciński mówił, że +dobry duch Grażyny Gęsickiej krąży po tym budynku, krąży po tych salach i pozytywnie wpływa na to, co nam udaje się robić+" - przypomniano.

Jak dodano, minister Gęsicką można nazwać "matką polskiej polityki regionalnej i polityki rozwoju".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje