Reklama

Reklama

Mistrz świata prezydentem Wrocławia?

Były mistrz świata w judo Rafał Kubacki jest kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta Wrocławia. Sportowiec starał się o to stanowisko już 4 lata temu, wtedy z ramienia Samoobrony.

39-letni Kubacki jest obecnie pracownikiem naukowym wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. w latach 1993 i 1997 był mistrzem świata w judo, zdobywał także tytuły i medale na Mistrzostwach Europy. Znany jest też z roli Ursusa w filmie "Quo Vadis?".

Reklama

Karierę polityczną rozpoczynał od bycia wrocławskim radnym z ramienia Unii Wolności. Cztery lata temu, już jako członek Samoobrony, startował w wyborach na prezydenta Wrocławia. Później został radnym tej partii w sejmiku wojewódzkim.

- Nigdy nie ukrywałem, że byłem członkiem Samoobrony, ale od dwóch lat nie jestem. To były inne czasy, wtedy w tej partii było wielu ideowych ludzi, dziś ich już nie ma. Od dwóch lat w sejmiku wojewódzkim współpracuję z radnymi PSL-u, nastąpiło zbliżenie stanowisk. Stąd moja decyzja kandydowania. W najbliższym czasie zadecyduję, czy wstąpię do Stronnictwa- powiedział Kubacki.

Kandydat stwierdził, że choć docenia to, co zrobił we Wrocławiu obecny prezydent Rafał Dutkiewicz, to jednak wiele rzeczy jest w stanie zrobić lepiej. Dodał, że ma na myśli na przykład paraliżujące miasto remonty dróg. W jego opinii, można było prace zaplanować lepiej.

Według prezesa PSL Waldemara Pawlaka, jego partii zależy na promowaniu ludzi zaradnych i mających pomysły. - Chcemy wspierać takich ludzi, nastawionych na twórcze działanie. Nie chcę, by kłótnie z poziomu centralnego przenosiły się do samorządów. Polska nie ma być ani radykalna, ani liberalna, tylko normalna - zaznaczył.

Pawlak zdementował też pogłoski, jakoby jego Stronnictwo rozważało wejście do obecnej koalicji. - Te informacje to wzajemne straszenie się koalicjantów. Jeżeli jest coś, o czym można mówić, to powrót do rozmów o koalicji PiS-PSL-PO. To byłaby zmiana jakościowa. Tymczasem koalicjanci skaczą sobie do oczu, a potem sobie porozmawiają i na kilka dni, czy tygodni jest spokój - powiedział prezes.

Wcześniej Waldemar Pawlak odwiedził Jelenią Górę, gdzie zaprezentował kandydata PSL na prezydenta tego miasta. Został nim Roman Kwaśnicki, szef Centrum Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Szklarskiej Porębie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje