MSZ: Oświadczenie ws. profanacji litewskiej flagi państwowej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo potępia akt profanacji flagi państwowej Litwy, którego dopuściło się w Wilnie dwóch obywateli RP. "Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu tego godnego pożałowania wybryku chuligańskiego" - brzmi komunikat MSZ.

"Atakowanie symboli narodowych i państwowych jest nie do zaakceptowania w żadnej postaci. Jesteśmy przekonani, że incydent nie wpłynie na stan relacji polsko-litewskich, które chcemy rozwijać w duchu przyjaźni zgodnie z wielowiekową tradycją współistnienia i współpracy naszych narodów" - napisano.

"Korzystając z okazji składamy najlepsze życzeniu władzom i społeczeństwu Litwy z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku! Serdecznie gratulujemy Republice Litewskiej udanej prezydencji w Unii Europejskiej, która zakończy się 31 tego roku" - dodano w oświadczeniu.

Reklama

 

 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy