Reklama

Reklama

MSZ uznało za "wysoce nieodpowiedzialne" postępowanie Korwin-Mikkego

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej uznaje za wysoce nieodpowiedzialne postępowanie obywatela RP - członka Parlamentu Europejskiego Janusza Korwin-Mikkego, który odwiedził Autonomiczną Republikę Krym bez uzyskania na to właściwej zgody władz Ukrainy" - czytamy w oficjalnym komunikacie MSZ.

W swoim komunikacie MSZ krytykuje wyjazd Janusza Korwin-Mikkego na Krym i "jednoznacznie odrzuca jakiekolwiek próby prezentowania wspomnianego wyjazdu jako działania mającego na celu przedstawienie opinii publicznej "rzeczywistej sytuacji" mieszkańców półwyspu".

Reklama

"Rzeczpospolita Polska wraz z całą Unią Europejską i znaczącą częścią wspólnoty międzynarodowej nie uznają rosyjskiej aneksji Krymu oraz zdecydowanie odcinają się od wszelkich działań i wypowiedzi noszących znamiona legitymacji aktów łamania prawa międzynarodowego i integralności terytorialnej Ukrainy przez Federację Rosyjską" - czytamy.

"Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że obywatele RP zobowiązani są do przestrzegania przepisów regulujących pobyt obcokrajowców na całym terytorium państwa ukraińskiego" - pisze MSZ.

"Lecę, jako się napisało, przez Moskwę na Krym" - poinformował na swoim profilu na Facebooku Janusz Korwin-Mikke. Polityk spotkał się m.in. z nieuznawanymi przez społeczność międzynarodową władzami anektowanego przez Rosję półwyspu.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje