​Mucha: Są istotne ustalenia, jeżeli chodzi o wizytę prezydenta w Białym Domu

Wiceszef prezydenckiej kancelarii Paweł Mucha poinformował w poniedziałek, że są "poczynione" istotne ustalenia, jeżeli chodzi o wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu.

"Wiemy, że są te istotne już ustalenia poczynione, jeśli chodzi o wizytę (prezydenta Dudy) w Białym Domu, to jest perspektywa już bardzo bliska, bo jesienna. Wiadomo, że ten oficjalny komunikat, to będzie komunikat strony amerykańskiej" - powiedział Mucha w poniedziałek w TVP Info.

Reklama

Jak ocenił, relacje polsko-amerykańskie są świetne, także z uwagi na aktywność prezydenta Dudy.

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton potwierdził pod koniec lipca na Twitterze, że planowane jest spotkanie w Białym Domu prezydentów: Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy. Wpis Boltona był ze strony władz amerykańskich pierwszym takim potwierdzeniem.

Jak dowiedziała się PAP w kręgach dyplomatycznych Waszyngtonu, do spotkania w Białym Domu Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą może dojść już we wrześniu br., kiedy po obchodzonym w pierwszy poniedziałek września Dniu Pracy (Labor Day) tradycyjnie kończą się wakacje w USA i rozpoczyna nowy sezon polityczny.

W połowie lipca Mucha powiedział, że spotkanie prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem w Białym Domu jest wysoce prawdopodobne. Dodał, że temat ten pojawił się w rozmowie prezydentów, do której doszło 11 lipca w Brukseli przy okazji szczytu NATO. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje