MZ: Wiceminister Anna Łukasik złożyła rezygnację

Wiceminister Łukasik, która nadzorowała cztery departamenty, rezygnację złożyła 15 czerwca - poinformowało biuro prasowe ministerstwa zdrowia. Urząd sprawowała cztery miesiące.

Łukasik nadzorowała departamenty: budżetu, finansów i inwestycji; nadzoru, kontroli i skarg; nauki i szkolnictwa wyższego oraz polityki zdrowotnej. Urząd sprawowała cztery miesiące.

Reklama

Resort informuje, że cztery departamenty, dotychczas nadzorowane przez Łukasik, zostaną przekazane pozostałym wiceministrom, na razie podaje, jak zostaną rozlokowane. PAP dowiedziała się w środę, że jeden z nich - Departament Budżetu, Finansów i Inwestycji - trafi pod nadzór wiceministra zdrowia Cezarego Cieślukowskiego.

Wiceminister Łukasik podlegał też samodzielny wydział audytu wewnętrznego.

Nadzorowała wiele instytucji

Nadzorowała ona działalność m.in.: Banku Tkanek Oka w Warszawie, Centrum Onkologii w Warszawie, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne do Spraw Transplantacji "Poltransplant", Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie i Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

Wśród nadzorowanych przez nią instytucji były też: Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Instytutu Reumatologii w Warszawie, Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, a także Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Podlegały jej także uczelnie medyczne oraz regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

15 czerwca z rządu odwołany został minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Minister zrezygnował z funkcji po ujawnieniu w internecie akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej.

 

W resorcie zdrowia jest obecnie pięcioro wiceministrów: Sławomir Neumann, Beata Małecka-Libera, Igor Radziewicz-Winnicki, Piotr Warczyński oraz Cezary Cieślukowski.

 

Dowiedz się więcej na temat: Anna Łukasik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje