Reklama

Reklama

"Nasz Dziennik": Szukają kolejnych nazwisk

Najpóźniej we wrześniu poznamy kolejne nazwiska zidentyfikowanych ofiar komunistycznego reżimu ekshumowanych na warszawskich Powązkach - informuje "Nasz Dziennik".

Według dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka, pełnomocnika prezesa IPN ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego, teraz najważniejszy jest drugi etap prac ekshumacyjnych na Powązkach, który ma się rozpocząć 13 maja.

Reklama

Z tego względu nie można podać pewnego terminu ogłoszenia kolejnych zidentyfikowanych nazwisk. Być może dojdzie do tego w czerwcu, ale niewykluczony jest późniejszy termin, czyli wrzesień.

"Myślę, że w czerwcu, po zakończeniu drugiego etapu, będziemy chcieli taką konferencję przygotować, ale będzie to zależało od tego, jak ta faza prac na Powązkach będzie przebiegać, jak szybko się zakończy" - mówi Szwagrzyk.

"Następna konferencja na pewno będzie w Szczecinie, prawdopodobnie po wakacjach, jak już wrócimy z Łączki i będziemy więcej wiedzieć, i będziemy mogli więcej powiedzieć" - informuje dr Andrzej Ossowski z Zakładu Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie są prowadzone prace identyfikacyjne.

Dowiedz się więcej na temat: ekshumacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje