Reklama

Reklama

Nauczyciele stracą pracę? Głos minister edukacji

Nie będzie zwolnień nauczycieli, ani likwidacji placówek po gimnazjach - zapewniła na antenie radiowej Jedynki minister edukacji Anna Zalewska. Od przyszłego roku szkolnego szkolnictwo ma wrócić do systemu 8 klas podstawówki i 4 klas liceum.

Samorządowcy twierdzą, że w związku z reformą około 2 tysięcy placówek po gimnazjach będzie musiało zostać zlikwidowanych.

Reklama

Minister edukacji Anna Zalewska mówiła, że ministerstwo nie przewiduje likwidacji jakiegokolwiek budynku. Tym bardziej, że samorządy mogą w nich na przykład umieścić przedszkola, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie społeczne.

"Nie przewidujemy tutaj większych kłopotów, a już na pewno zwolnień nauczycieli w związku z tą reformą" - mówiła minister Anna Zalewska.

Duże zmiany w edukacji już za rok. Minister edukacji przypomniała, że również w rozpoczynającym się dziś roku szkolnym wchodzą w życie nowe uregulowania.

Od tego roku nie ma obowiązku szkolnego dla sześciolatków, zniesiono sprawdzian dla szóstoklasistów, a maturzyści będą mogli odwoływać się od wyników egzaminu.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne