Nowe informacje w sprawie śmierci Andrzeja Leppera

Depresja, procesy sądowe, długi, upadek polityczny - takie, zdaniem śledczych, miały być powody, które pchnęły Andrzeja Leppera do popełnienia samobójstwa. Najnowsze ustalenia prokuratury podaje "Gazeta Wyborcza".

W toku śledztwa przesłuchano dziesiątki świadków i analizowano setki bilingów.

Reklama

W uzasadnieniu umorzenia śledztwa napisano, że przyczyną śmierci byłego lidera Samoobrony było załamanie psychiczne. Miało mieć ono związek z "politycznym upadkiem i procesami sądowymi" Leppera.

O desperacji - zdaniem śledczych - świadczy fakt, że Andrzej Lepper obliczał sprzyjające fazy księżyca i gromadził wróżby.

W notatkach, które prokuratura znalazła wśród dokumentów polityka, było m.in. "zaklęcie na przypływ pieniędzy".

"Gdy się wieszał, zostawił na biurku stos wezwań od komorników i firm" - napisano w uzasadnieniu.

Samobójstwo Leppera

Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona, został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w warszawskiej siedzibie partii. Leppera - powieszonego w łazience na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego - znalazł jego zięć.

Za przyczynę śmierci prokuratura uznała "ucisk pętli na szyję". Podczas sekcji nie stwierdzono obrażeń, które by wskazywały na udział osób trzecich.

Śledztwo wszczęto na podstawie art. 151 kodeksu karnego, który stanowi: "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Lepper | informacje | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje