Reklama

Reklama

Nowoczesna: Wyrok TK nas satysfakcjonuje

- To jest wyrok, który nas satysfakcjonuje - skomentowała dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Posłanka odniosła się również do działań prezydenta podjętych w ostatnich dniach. - Nawet pan Jaruzelski po 1989 r. wyrażał się z większym szacunkiem dla polskiej konstytucji niż w tym momencie pan Andrzej Duda - oceniła.

- Podnosiliśmy niekonstytucyjność dwóch dodatkowych sędziów TK. Tych, po których widać było, że PO jednak sądząc, że jest partią władzy sięgnęła nadprogramowo, a dokładnie potem, tylko z jeszcze większą żarłocznością postąpiło Prawo i Sprawiedliwość, sięgając nie po dwóch, co do których była jakakolwiek wątpliwość konstytucyjna, ale sięgając po pięciu sędziów TK - przypomniała Kamila Gasiuk-Pihowicz. 

Reklama

Zdaniem posłanki, nieprzyjęcie ślubowania od 3 sędziów, narazi prezydenta na postawienie go przed Trybunałem Stanu. 

- Panie prezydencie, czy nie ma pan teraz kaca moralnego za to, co się dzisiaj wydarzyło. Jak się pan dzisiaj czuje w efekcie takiej sytuacji, przed którą dzisiaj tu stanęliśmy. Jak się pan czuje jako prezydent wszystkich Polaków? - dopytywała Joanna Sheuring-Wielgus. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje