Odwołano spotkanie premier Szydło z prezydentem Turcji

W związku z sytuacją wewnętrzną w Turcji i koniecznością osobistego zaangażowania prezydenta Erdogana obie strony zdecydowały o przełożeniu spotkania na inny termin - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek odnosząc się do tego, że nie będzie spotkania premier Beaty Szydło z prezydentem Turcji.

Szefowa rządu miała we wtorek po południu spotkać się ze składającym wizytę w Warszawie prezydentem Erdoganem. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało po południu w komunikacie, że spotkanie to zostało odwołane.

Reklama

"W związku z sytuacją wewnętrzną w Turcji i koniecznością osobistego zaangażowania prezydenta Erdogana, obie strony zdecydowały o przełożeniu spotkania na inny, dogodny termin" - powiedział PAP rzecznik rządu.

We wtorek po południu pojawiły się informacje, że sześciu górników zginęło, a jeden został ranny, gdy zawaliła się część kopalni węgla w tureckiej prowincji Sirnak w pobliżu granicy z Irakiem. Jeden pracownik kopalni wciąż pozostaje pod gruzami.

Prezydent Turcji, który we wtorek przyjechał do Polski z oficjalną wizytą, spotkał się przed południem z prezydentem Andrzejem Dudą. Następnie wraz z polskim prezydentem uczestniczył w Polsko-Tureckim Forum Biznesu w Warszawie.

Po południu zaplanowano również spotkanie prezydenta Turcji z marszałkami Sejmu - Markiem Kuchcińskim i Senatu - Stanisławem Karczewskim. Wieczorem prezydent ma wydać obiad oficjalny na cześć prezydenta Turcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje