Reklama

Reklama

Okręg lubelski: To tutaj PiS chce zdobyć większość głosów w wyborach do Sejmu

- Prawo i Sprawiedliwość stawia sobie za cel zdobycie większości głosów i co najmniej ośmiu mandatów w okręgu lubelskim w nadchodzących wyborach do Sejmu – powiedział w sobotę przewodniczący Zarządu Okręgu PiS w Lublinie Krzysztof Michałkiewicz.

- Chcemy w tym okręgu - i nie ukrywam takie są oczekiwania kierownictwa partii - osiągnąć wynik przekraczający 50 proc. Jeżeli będzie to osiem mandatów, to nie będziemy zbyt zadowoleni, ale to jest to minimum, na które liczymy - powiedział Michałkiewicz podczas prezentacji kandydatów PiS do parlamentu w okręgu lubelskim.

Reklama

Michałkiewicz podkreślił, że w wyborach startują wszyscy obecni posłowie z okręgu lubelskiego, liczna grupa samorządowców oraz młodzi ludzie. "Oddajemy najlepsze siły na listę poselską" - powiedział.

"Poważna rozmowa o Polsce"

Michałkiewicz zaapelował do wszystkich kandydujących z różnych ugrupowań o merytoryczną dyskusję w czasie kampanii wyborczej.  Odczytana została "Deklaracja Kandydatów Prawa i Sprawiedliwości", w której zobowiązali się oni, że w kampanii "nie zamierzają prowadzić działań dezawuujących politycznych przeciwników". "Niech rozpoczynająca się kampanię w naszym okręgu charakteryzują szacunek dla konkurentów i poważna rozmowa o Polsce" - głosi deklaracja.

Lista w okręgu nr 6

Listę kandydatów PiS w okręgu lubelskim (nr 6) otwiera czwórka obecnych posłów: Elżbieta Kruk, Krzysztof Michałkiewicz, Gabriela Masłowska i Jarosław Stawiarski. Na piątym miejscu jest starosta janowski Jerzy Bielecki, na szóstym - profesor puławskiego Państwowego Instytutu Weterynaryjnego, Krzysztof Szulowski. Za nim kolejni posłowie Lech Sprawka i Krzysztof Głuchowski, a dalej radny sejmiku wojewódzkiego Artur Soboń i radny miejski Lublina Sylwester Tułajew.

W wyborach do Sejmu w 2011 r. w okręgu lubelskim PiS zdobył 38,58 proc. głosów, co dało tej partii sześć mandatów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje