Ostatnie chwile Sowińskiej - kiedy głosowanie?

Marszałek Bronisław Komorowski (PO) zakłada, że wnioski klubów PO i LiD o odwołanie rzecznik praw dziecka Ewy Sowińskiej będą głosowane na następnym posiedzeniu Sejmu.

Komorowski powiedział w środę rano dziennikarzom, że zarówno wniosek PO, jak i LiD skierował do komisji edukacji oraz polityki społecznej, które zajmują się opiniowaniem sprawozdania z działalności RPD.

Reklama

- Czekam na opinie tych komisji. Mam informację, że komisje postanowiły zwołać posiedzenie w piątek, co oznacza, że do piątku głosowanie nie będzie możliwe - zaznaczył marszałek.

Jak dodał, do głosowania dojdzie, kiedy obie komisje przedstawią swoje opinie w sprawie odwołania Sowińskiej. - Zakładam, że wniosek może być głosowany na następnym posiedzeniu Sejmu - ocenił Komorowski.

Jednocześnie poinformował, że Sowińska zwróciła się do niego o spotkanie. Komorowski podkreślił, że poinformuje RPD o wnioskach, które wpłynęły i co one oznaczają także w perspektywie debaty, która nad nimi się odbędzie.

- Debata może być rzeczą mało komfortową i mam nadzieję, że RPD poszuka jakiegoś rozwiązania, które by pozwoliło na uniknięcie ewentualnej kolizji - zaznaczył marszałek Sejmu.

Dopytywany, czy będzie sugerował Sowińskiej podanie się do dymisji odparł, że nie chce niczego uściślać, bo nie taka jest jego rola.

Dowiedz się więcej na temat: odwołanie | LiD | Bronisław Komorowski | RPD | głosowanie | rzecznik praw dziecka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje