Palikot zrzekł się immunitetu poselskiego

Janusz Palikot zrzekł się immunitetu poselskiego. Chce stanąć w sądzie przeciwko miejskiemu radnemu z Lublina Piotrowi Więckowskiemu - informuje "Gazeta Wyborcza".

Więckowski (bezpartyjny w klubie PiS, a wcześniej w PO) pozwał Palikota do sądu za jego wypowiedź na temat kieleckiej spółki Echo Investment w programie TVP "Misja specjalna". Spółka chce wybudować na tzw. górkach czechowskich w Lublinie centrum handlowe. Według Palikota to Więckowski ma skorzystać na tej inwestycji, a jego deweloperską aktywność powinna zbadać prokuratura.

Reklama

Te insynuacje oburzyły radnego, który oskarżył posła o zniesławienie. Proces poprowadzi sąd w Warszawie, a pełnomocnikiem Więckowskiego jest Roman Giertych.

Oświadczenie o zrzeczeniu się immunitetu Palikot złożył już 10 dni temu. Zaznaczył jednak, że ta decyzja dotyczy tylko tego jednego postępowania. - Zawsze mówiłem, że nie będę się chował za immunitetem. Ale moje oświadczenie dotyczy tylko konkretnej sprawy. W niej mogę być sądzony - powiedział "Gazecie Wyborczej" poseł PO.

Według Więckowskiego Palikotem kieruje jedynie pragmatyzm. - To pragmatyczne wyjście, bo Sejm nie będzie musiał głosować nad odebraniem Palikotowi immunitetu. Platforma w swoim programie wyborczym podkreślała, że nie będzie chroniła swoich posłów - komentował dla dziennika.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy