Papież pod koniec maja w Polsce

Benedykt XVI odwiedzi Polskę w ostatnich dniach maja. Pielgrzymkę rozpocznie w Warszawie, potem zawita m.in. do Wadowic.

Papież Benedykt XVI przyjedzie do Polski w czwartek 25 maja. Przyleci do Warszawy. W stolicy Benedykt XVI spotka się z prezydentem, premierem i częścią episkopatu. Potem pojedzie na południe Polski.

Reklama

Na pewno zawita do rodzinnego miasta swojego poprzednika - Wadowic. Stamtąd uda się do Częstochowy. Kolejnym punktem papieskiej pielgrzymki będą Oświęcim i Kraków. W tym ostatnim przewidziane są największe uroczystości. Papież będzie się modlił w katedrze wawelskiej przed relikwiami św. Stanisława. Odwiedzi też na pewno sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przewidziana jest także msza na krakowskich Błoniach, na którą może przyjść nawet milion wiernych.

Do Rzymu papież odleci 28 maja w niedzielę z lotniska w Balicach.

Wizyta Benedykta XVI w Polsce będzie jego pierwszą - poza Światowymi Dniami Młodzieży - pielgrzymką zagraniczną. Początkowo planowano ją na czerwiec, ale jej termin zmieniono z uwagi na mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | Benedykt XVI | papież

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje