Pawlak: Nasz program na dziś to postęp

Nasz program na dziś to postęp; nie musimy być perfekcyjni, ale postęp, rozwój, poprawa dla każdego jest w zasięgu ręki; jesteśmy tradycyjnie nowocześni - mówił prezes PSL Waldemar Pawlak podczas trwającego w sobotę w Warszawie X kongresu ludowców.

Pawlak mówił o potrzebie aktywności wśród członków Stronnictwa. Podał przykład działacza, który w swojej gminie zorganizował darmowy internet dla mieszkańców. - To jest przykład takiej aktywności, która jest dziś potrzebna - zaznaczył.

Reklama

- Jesteśmy tradycyjnie nowocześni, jesteśmy zawsze blisko ludzi, razem zwyciężymy, PSL równa się normalność - podkreślił szef ludowców.

Pawlak zauważył, że świat w czasie kiedy się odbywa kongres jest zupełnie inny niż jeszcze kilka miesięcy temu. Przypomniał, że jeszcze w wakacje ropa kosztowała 140 dolarów, za baryłkę, a dolar był dużo tańszy niż obecnie.

- Wszyscy wiemy, ze rządzić to znaczy dokonywać wyborów i nigdy nie są to wybory arytmetyczne. Dlatego zawsze dążymy do uczciwej polityki. Dlatego że to jest nasza tożsamość. Dla nas uczciwość to traktowanie innych jak siebie samych - mówił lider Stronnictwa.

Apelował, by umacniać ludzi w ich aspiracjach, by kreować aktywność, bo - jak podkreślał - nowoczesna gospodarka wymaga aktywności.

Aktywne społeczeństwo, innowacyjna gospodarka i sprawne instytucje - to główne punkty programu PSL,które przedstawił w sobotę na Kongresie partii, prezes ludowców Waldemar Pawlak. - Warto stawiać na PSL - przekonywał Pawlak.

- Do polityki nie idziemy, żeby przyłaczyć sie do establishmentu, nie idziemy dla sławy, idziemy po to, żeby służyć ludziom i Polsce - zapewniał Pawlak.

Jak ocenił, PSL zachowało tożsamość i samodzielność w koalicji z Platformą Obywatelską. - Zachowalismy w koalicji różnorodność, a razem budujemy lepszą Polskę - podkreślił przees PSL.

Przyznał jednocześnie, że PO niekiedy "ulega pokusie" konfrontacji z PiS. - Ale koalicja PO-PSL odmieniła polską politykę po latach nienawiści - zaznaczył.

Pawlak zapowiedział, że jego partia chce budować państwo pomocnicze dla ludzi aktywnych. Jak podkreślił, warto promować inwestycje, partnerstwo prywatno-publiczne, społeczną odpowiedzialność biznesu i aktywność samorządów.

Dowiedz się więcej na temat: Polskie Stronnictwo Ludowe | Pawlak | Waldemar Pawlak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy