Reklama

Reklama

PE: Niewystarczająca informacja o UE w Polsce

Komisja Europejska w niewystarczający sposób finansowała w Polsce kampanię informacyjną na temat "Piętnastki" - stwierdził Parlament Europejski w przyjętym dziś raporcie. Dokument dotyczy przygotowania naszego kraju do członkostwa w Unii. Dlatego eurodeputowani wezwali komisję, aby przeznaczyła więcej środków na ten cel.

Raport jest zrównoważony - znajdują się w nim pozytywy, ale i uwagi krytyczne. Z dokumentu wykreślono kontrowersyjny zapis wzywający polskie władze do szybkiego opracowania ustawy regulującej restytucję mienia skonfiskowanego podczas II Wojny Światowej oraz w okresie powojennym. Autor raportu, Jaś Gawroński, który jest znanym włoskim politykiem prawicowym polskiego pochodzenia, uprzednio publicznie przyznał, że osobiście był zainteresowany takim zapisem. Tłumaczył, że pragnął odzyskać nieruchomości w Polsce, należące niegdyś do jego rodziny.

Reklama

Raport wzywa ponadto polski rząd, by zastanowił się czy prośba o 18-letni okres przejściowy na zakup ziemi przez cudzoziemców jest naprawdę konieczna. Deputowani docenili natomiast dotychczasowe szybkie tempo uchwalania przez Sejm ustaw dostosowujących polskie prawo do wymogów Unii Europejskiej.

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | Komisja Europejska | Parlament Europejski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje