Piecha: Zakazać aborcji eugenicznej

Senator Bolesław Piecha uważa, że aborcja eugeniczna powinna zostać w Polsce zakazana. Sejm zajmie się dzisiaj projektem obywatelskim, który zmierza do usunięcia wyjątku, który dopuszcza przerwanie ciąży, gdy dziecko ma wady genetyczne lub wrodzone.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił w radiowej Jedynce, że w bardzo wielu przypadkach aborcja może być dokonywana dlatego, że dziecko nienarodzone ma na przykład zespół Downa. Tłumaczył, że jedynie od 5 do 10 procent przypadków dzieci z tym zespołem nie ma szans na przeżycie. Reszta dzieci żyje, a gradacja uszkodzeń ciała jest różna.
Senator Piecha zauważył, że w naszym kraju może dojść do sytuacji takiej jak we Francji, gdzie -  jak powiedział-  dzieci z zespołem Downa są stygmatyzowane, dlatego że nie dokonano na nich aborcji.
Polityk PiS opowiada się za pracami nad ustawą obywatelską. Zdaniem Bolesława Piechy, jeśli PO będzie unikała dyskusji, wykaże się tchórzostwem politycznym i nieodpowiedzialnością . Według senatora, o propozycji zmian w prawie powinni rozmawiać posłowie w komisjach, prawnicy i lekarze.
W Polsce aborcja jest co do zasady zakazana. Ciążę można przerwać w trzech określonych przez ustawę przypadkach: gdy stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Dowiedz się więcej na temat: Bolesław Piecha | aborcja | zakazy

Reklama

Reklama

Reklama