Reklama

Reklama

Pierwszy taki transfer. Poseł PO przechodzi do Nowoczesnej

Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Jaros przechodzi do Nowoczesnej - poinformowała na Twitterze Katarzyna Kolenda-Zaleska z telewizji TVN.

Michał Jaros, dolnośląski poseł Platformy, zasiada w Sejmie od 2007 r. Urodził się 26 stycznia 1981 r. w Aleksandrowie Kujawskim. Skończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. To właśnie we Wrocławiu stawiał pierwsze kroki jako samorządowiec.

Reklama

Jaros uważany jest za człowieka Jacka Protasiewicza, który od lat jest skonfliktowany z obecnym szefem PO, Grzegorzem Schetyną. 

"Straciłem nadzieję na drużynowe działanie. Ja zawsze skupiałem się na działaniu, a nie na przepychankach politycznych. Przystępuje do Nowoczesnej, dołączam do kolegów i koleżanek samorządowców. Etap mojego funkcjonowania w PO mam za sobą, nie chcę już o tym mówić" - powiedział w Michał Jaros w Sejmie.

"Nowoczesna to partia przyszłości, to partia nastawiona na rozwiązywanie problemów, a nie na ich generowanie" - dodał.

Rzecznik Platformy Jan Grabiec, komentując decyzję Jarosa, stwierdził, że w każdej kadencji Sejmu zdarzają się podobne sytuacje. "Niestety tak bywa, że posłowie przechodzą między różnymi klubami parlamentarnymi. Cieszymy się, że przechodzi do Nowoczesnej, a nie do PiS" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Grabiec.

"Żegnamy się z panem posłem bez żalu, ale też bez zobowiązań. Życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia" - dodał.

Klub Platformy liczy bez Jarosa 137 posłów. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Nowoczesna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje